Jakub Lalouček 

Kuba je skororodilý Krušnohorec. Hory a lesy byly jeho domovem už od dětství. Vystudoval ekologii, pracoval v outdoorovém shopu a nakonec svůj život podřídil svému psímu parťákovi Karlovi, kvůli kterému se odstěhoval do hor, kde začal pracovat na golfovém hřišti, aby Karel mohl být pořád venku. Kuba objevil velkou zálibu nejen v žití v lese, ale i ve vyřezávání. Díky tomu, že začal sledovat Krušnoholku na instagramu se dozvěděl, že se v lese může klidně setkat i s vlky. To ho zaujalo, vyrazil do Yetti backpackeru na seminář pro nové dobrovolníky Vlčích hlídek a své toulky tak povýšil na další úroveň. No a pak se dal dohromady se Štěpánkou, za kterou se po krátké době přestěhoval. Získal novou zkušenost v truhlářské dílně. Nyní tvoří se Štěpánkou Yetti backpacker a vyřezává ty nejúžasnější, jedinečné lžíce i jiné výrobky, které si můžete zakoupit i v tomto obchůdku.


Vlaďka Kadlecová


Celý život bojuji sama se sebou. Chtěla bych toho tolik umět. Vrhám se po hlavě do dalších a dalších projektů. Stále se učím, stále zkouším. Někdy s výhrou, jindy s omylem. Mám hlavu plnou nápadů a tak málo času je všechny uskutečnit. Naučila jsem se lítat v oblacích s ptáky, poslouchat šelest vzduchu hrajícího na šňůry křídla jak na struny harfy. Za doprovodu této kouzelné melodie plné vzpomínek usedám tu k hrnčířskému kruhu, tu k šicímu stroji, tu k dlátkům a špalíku dřeva a abych ani večer nezahálela, tak beru háček a motám. Učím se krasopisu, i když jej již dávno umím, neb mám státní zkoušku z těsnopisu a ten dal základ k dnešnímu módnímu trendu v psaní. Jsem a tak tvořím. Od rána do pozdních hodin a neskutečně mne to baví. No, a když je takové krásné léto jako to letošní, tak spoustu času věnuji zahradě, protože miluji barvy květů, vůni keřů a krásu stoletých stromů, které tu zahradu jak strážci hlídají před slunečními paprsky, aby neuschla.Štěpánka Kadlecová

Štěpánka je rodilá Krušnoholka a milovnice a obdivovatelka Krušných hor. Na její výchově se podílela i smečka Sibiřských Husky, kterou měla u baráku. Má zcestovalou velkou část naší planety, ale vždy ji její životní cesta zavedla zpět do Krušných hor, kde se rozhodla žít a podnikat. Založila Yetti backpacker. S tímto stylem ubytování se setkala na Novém Zélandu. Od svých patnácti let učí lyžovat malé děti, od roku 2010 učí dětičky soukromě a i vy ji můžete oslovit. Má za sebou dlouholetou praxi, je držitelkou mezinárodní licence a působila i jako lektorka u APUL.cz.
Osud, teda vlastně Bakly, ji dovedl k práci stopaře vlků, kterou bere jako své životní poslání. Pracuje jako koordinátorka Vlčích hlídek v Krušných horách pro Hnutí DUHA a jezdí o svém cestovatelském životě a o životě vlků ve volné přírodě přednášet po celé republice. Své zážitky všedních dnů aktivně sdílí na Instagramu a ráda by se pustila do psaní knih. Díky vlkům poznala Kubu, se kterým tvoří Yetti backpacker, Krušnohorský bivak a který ji dělá neobjektivního kritika krušnohorských motivů, které Štěpánka vymýšlí na trička, na plecháčky, na kšiltovky, prostě na vše co ji napadne. Pokud sama nedokáže kompletně vytvořit to co vymyslí, ani to nesvede nikdo z rodiny, hledá mezi dalšími malými tvůrci, kteří dokáží její myšlenky převést do reálné podoby. Občas, když na ní přijde tvořivá, sedne k šicímu stroji a to se potom dějí věci. Látkové tašky a pytlíky ze starých nepoužívaných povlečení a ubrusů jsou milými doplňky nabízených maličkostí z obchůdku.